خانه / اعتقادات / فاطمیه

فاطمیه

حضرت زهرا را شبانه دفن کردند + اسکن کتاب اهل سنت

یکی از مهمترین سوالاتی که درباره وقایع پس از شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) پیش می آید این است که چرا حضرت زهرا وصیت کردند ایشان را شبانه دفن کنند؟ برای پاسخ به این سوال به دو منبع اهل سنت به اختصار اشاره میکنیم : ابن قتیبه دینورى در ... ادامه مطلب »

در خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) را آتش زدند!

باور نکنید که فقط به تهدید اکتفا کردند. باور نکنید که به حمله ور شدن اکتفا کردند.. آتش آوردند… آری آتش آوردند وخانه را آتش زدند… خانه ای که زهرا و بچه هایش در آن بودند…   فرُوِیَ أنّ العباس رضی الله عنه صار الی امیرالمؤمنین و قد قُبض رسول ... ادامه مطلب »

به کدام خانه حمله شد؟

با توجه به اینکه در بخش قبل به بحث حمله به خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها ) پرداختیم  ، حال آیه ۳۶ سوره نور  که مصداق احترام به خانه حضرت زهرا می باشد را در کتب اهل سنت ارائه می دهیم.   فی بیوت أذنَ الله اَن ترفَع و ... ادامه مطلب »

حمله به خانه حضرت زهرا

دستور ابوبکر به عمر برای بیعت گرفتن از علی (علیه السلام) تبدیل به هجومی دسته جمعی شد که تاریخ مجبور به ثبت آن گشته است. و بلَغَ اَبابکر و عمر اَنّ جماعه مِن المهاجرین و الاَنصار فَقَد اجتمعوا مع علی بنِ اَبیطالب فی منزِلِ فاطمه بنت رسول الله (صلی الله ... ادامه مطلب »

تهدید خلیفه دوم به آتش زدن خانه ی حضرت فاطمه

ابتدای ماجرای شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به زمان حیات رسول الله (صلی الله علیه و آله) بر می گردد که در حوصله این مقال نمی گنجد. ما نیز برای حفظ اختصار قصه را از دستور خلیفه اول (ابابکر) به خلیفه دوم (عمر) برای اخذ بیعت از علی (علیه ... ادامه مطلب »

هجوم به خانه وحی ( ۲ )

۸- ابن عبد البر قرطبی (۳۶۸ -۴۶۳هـ) : ابن عبدالبر قرطبى می گوید : فقالت لهم: إن عمر قد جاءنی وحلف لئن عدتم لیفعلن وایم الله لیفین بها الاستیعاب، ابن عبدالبر قرطبى، ج۳، ص۹۷۵ ؛ المصنف، ابن ابى شیبه، ج۸، ص۵۷۲ . پس فاطمه به ایشان گفت : عمر به ... ادامه مطلب »

هجوم به خانه وحی ( ۱ )

روایات بسیاری در کتاب‌های اهل تسنن وجود دارد که ثابت می‌کند ، خلیفه اول به همراه عده‌ای از دشمنان اهل بیت ، به خانه وحی همجوم برده و آن جا را به آتش کشیده‌اند ؛ در حالی که فاطمه زهرا سلام الله علیها به همراه نوادگان رسول خدا در داخل ... ادامه مطلب »

بحث علمی در چارچوب وحدت اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم قسمت اول بحث علمی در چارچوب وحدت اسلامی با توجه به قرار گرفتن در ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین پخش بعضی از کلیپ ها و مطالب در فضای اینترنت مبنی بر دروغ خواندن شهادت بی بی به دست ... ادامه مطلب »

بحث علمی با اهل سنت

بسم الله الرحمن الرحیم ? با توجه به مطالبی که قصد ارسال آن مبنی بر اثبات شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در کتب عامه را داریم استفتا از دفتر مقام معظم رهبری و آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به عمل آمد و اجازه بر بحث علمی و مستدل داده ... ادامه مطلب »

اطـــــــــــلاعیه سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال سوالات مکرر دوستان برای چگونگی دعوت از استاد مومنی برای حضور در جلسات به اطلاع می رسانیم که نحوه دعوت از ایشان فقط به صورت حضوری پس از جلسات ایشان می باشد