خانه / مکتوب جلسات

مکتوب جلسات

دوری از شهرت‌طلبی ویژگی بارز آیت‌الله مومن بود

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، حجت الاسلام سیدحسین مومنی واعظ و خطیب طی سخنانی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مومن که در نهاد شورای نگهبان برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) ” أَلْعِلْمُ نُورٌ یقْذِفُهُ اللّه فِی قَلْبِ مَنْ یشآء” گفت: علم، نوری است ... ادامه مطلب »

سرمایه اصلی قناعت است

مراسم شب بیست و چهارم ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی و مناجات خوانی حاج محمدرضا غلامرضا زاده و با مداحی ذاکرین اهل بیت علیهم السلام در هیئت مهدیه تهران برگزار شد. در ادامه متن سخنان حجت الاسلام سیدحسین مومنی را می خوانید: پنج نوع بهترین ... ادامه مطلب »

دعا عاملی برای استجابت حاجات انسانی

حجت‌الاسلام‌ سید حسین مؤمنی در جلسه سخنرانی که در دفتر مرحوم آیت‌الله بروجردی برگزار شد با تأکید بر داشتن ارتباط قوی و محکم انسان با خداوند اظهار داشت: یکی از اموری که سبب این ارتباط می‌شود، دعا کردن است. وی آثار دعا را مورد توجه قرار داد و گفت: انسانی ... ادامه مطلب »

حجت الاسلام مومنی، ذکر لسانی انسان را منتقل به ذکر درونی و قلبی می کند

مراسم شب چهارم ماه مبارک رمضان با مدیریت استاد غلامرضا سازگار و با سخنرانی حجت الاسلام مومنی و با مداحی حاج اصغر ضرابی و حاج امیر عباسی و دیگر ذاکرین اهل بیت علیهم السلام در هیئت ذبیح العطشان، مسجد جامع حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار شد. در ادامه متن سخنرانی ... ادامه مطلب »

حجت الاسلام مومنی: ارتباط مستمر با خدا، ابتلائات زندگی را رفع می کند

مراسم روز سوم ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین مومنی در مسجد آشتیانی ها برگزار شد. لازم به ذکر است این مراسم درایام ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر و عصر برگزار میشود. در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین مومنی را می خوانید: دستورالعمل برای رهایی از گرفتاری ... ادامه مطلب »

حجت الاسلام مومنی: انتظار عامل بوجود آمدن نشاط در فرد و جامعه است

مراسم شب اول ماه مبارک رمضان بازعامت استاد غلامرضا سازگار و با سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین مومنی و با حضور ذاکرین اهل بیت علیهم السلام در هیئت ذبیح العطشان، مسجد جامع حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار شد. در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین مومنی را می خوانید: انتظار؛ عامل بوجود ... ادامه مطلب »

حجت الاسلام مومنی: شهدای مدافع حرم با رفتنشان اثبات می کنند ولایت سرباز دارد

نظام مقدس جمهوری اسلامی ، کلمه الله در پرچمش وجود دارد، این کلمه نشانه این است که هر حرکتی که قرار است در این نظام محقق بشود باید در مدار حق و خداباوری و خدامحوری باشد، اگر اینچنین نباشند افراد نه تنها موثر نیستند که مضر هستند و به این ... ادامه مطلب »

فتوای ابن تیمیه، ریشه ی دشمنی های امروز با اهل بیت(ع)

تولی و تبری، خواسته ی اهل بیت علیهم السلام از ما اهل بیت علیهم السلام با غُلات و غلو کنندگان جنگیده اند، غُلات کسانی هستند که در وادی اهل بیت علیهم السلام بی رویه جلو می روند. این وادی، وادی احساس نیست و وادی عقل است. انسان باید از کلام ... ادامه مطلب »

چرا کسی در مقابل گسترش بدحجابی تصمیمی نمی‌گیرد ؟

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه آیه ۴۱ سوره مبارکه حج، شناسنامه مومنین است، اظهار کرد: خداوند در این آیه چهار مطلب را برای مومنان بیان می‌کند که این ویژگی‌ها باید در حکومت آرمانی مهدوی حاکم باشند و دولت امام ... ادامه مطلب »

در زمان غیبت تنها راه نجات، تمسک به محبت اهل بیت و برائت از دشمنان است .

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با اشاره به اینکه در آیه ۴۸ سوره حج نماز، ذکات، امر به معروف و نهی از منکر به عنوان شناسنامه صالحین بیان شده است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود مهندسی جامعه دینی را به اجرای این چهار مطلب دانستند که ... ادامه مطلب »

اطـــــــــــلاعیه سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال سوالات مکرر دوستان برای چگونگی دعوت از استاد مومنی برای حضور در جلسات به اطلاع می رسانیم که نحوه دعوت از ایشان فقط به صورت حضوری پس از جلسات ایشان می باشد