خانه / اعتقادات / حجاب / حجاب در قرآن ۲

حجاب در قرآن ۲

بحث حجاب  ۲⃣

?حجاب از نظر قرآن

? (به زنان بگو: همانند جاهلیت اول مواضع زینت خود را جلوی نامحرمان نمایش ندهند)
? (ای پیامبر! به زنان و دخترانت، و به زنان پیروانت بگو: روپوشهایشان را بر خود بپوشند، این بهتر است از آنکه در نظر نامحرمان شناخته شوند، تا ناراحت نباشند)
? (به زنان مسلمان بگو: چشمان خود را از نامحرمان بپوشند، و ناموس خویشتن را از غیره شوهران حفظ کنند، و زینت خود و زیبائیهای اندام خود را، مگر آن اندازه که خود ظاهر است(مانند انگشتر و کف دست و گردی صورت اگر خوف زیانی در کار نباشد)، نمایان نسازند، جز در برابر شوهران، یا پدران، یا پدران شوهران، یا فرزندان خود، یا فرزندان شوهران، یا برادران خود، یا پسران برادر خود، یا پسران خواهر خود، یا زنان خود(یعنی زنان مسلمان) یا نوکران زرخرید خود، یا مردان پیر که با دیگر هوی و هوسی در آنان نیست، یا کودکان بی تمیزی که با زنان آشنا نشده‌اند، و به آنان بگو که: هنگام راه رفتن، پاهای خود را به زمین نزنند، تا زینتهای پنهان ایشان آشکار شود)
? (و اگر زنان در بازار خرید و فروش می‌کنند و شما درباره جنسی از آنان پرسش کردید، بایستی از پس حجاب و پوشش باشد)

➖➖➖➖

? شرح:

در طول سیزده قرن زن مسلمان با شرافت و انسانیت در کانون گرم خانواده با امنیت و رفاه زندگی کرده در خانواده پر صفائی می‌زیست که روابط دوستانه میان فرد فردشان برقرار بود، همگی یک دل و یک جان برای تأمین زندگانی بهتری می‌کوشیدند.
در آن زمانها خانواده از سلامتی جسم و جان و اخلاق پسندیده، پاکی و پاکیزگی، عزت و شرافت برخوردار بود. اینها هم از هنگامی آغاز شد که خداوند، پیامبر عظیم‌الشأن خود را به جامعه انسانها ارزانی داشت، این گرمی و صفا تا نیم قرن پیش در خانواده‌ها مشاهده می‌شد، ولی امان از آنگاه که دشمنان دیرینه اسلام و استعمارگران خارجی در ممالک اسلامی رخنه کردند، و از آن روز که مسلمانان دانسته یا ندانسته برنامه‌های کفاراستعمارگر را بر زندگی خود حکومت دادند، و برخی از دولتهای اسلامی! با قدرت هر چه تمام تر در توسعه و اجرای این برنامه‌ها و قوانین وارداتی کوشیدند.
? مسلمانان نادان و فریب خورده برنامه‌های آسمانی قرآن و احکام حیاتبخش اسلام را نفهمیده از زندگی دور کردند، و برنامه‌ها و قوانین ستمگرانه و استعماری دشمنان را از صمیم جان پذیرفتند، از این مقدمه یک قرن نگذشت که یکباره خود را در دامهای استعمار و انواع و اقسام نکبتها و بدبختیها مشاهده کردند.
? یکی از نمونه‌های بارز این دامهای استعماری دام خطرناک (بی حجابی) است، مسئله‌ای که زنان مسلمان و به دنبال آن ملت مسلمان را در سیاهچال نکبت و فساد سقوط قرار داد … !
بطوری که هیچ شهری و هیچ قریه، و هیچ بیابانی را نمی‌یابی مگر آنکه از درد این مصیبت و فساد این نکبت می‌نالند، ولی برای ملتی که در منجلاب فساد غرق شده این ناله‌ها چه می‌شود!؟
اگر ملت اسلام بخواهند از این مفاسد و بدبختیها نجات یابند، چاره‌ای جز این نیست که همانند صدر اسلام برنامه‌ها‌ی اسلام را به مورد اجراء گذارند، و قوانین آسمانی قرآن را در تمام شئون زندگی خود حکومت دهند.
این چند برگ به قسمتی از مفاسد بیشمار(بی حجابی) که موجب بدبختی ملت مسلمان شده است اشاره می‌کند، امید است که خواندن این جزوه سبب بیداری زن و مرد مسلمان شده قدمی در راه ریشه کن ساختن این ننگ بزرگ از سرزمین‌های اسلامی باشد، و تا زنان پاک سرشت مسلمان پرده عفت و حجاب را محکم به خود بپیچند، و زیر بار ننگ خانمان سوز بی عفتی و بی حجابی نروند، و از این رهگذر ملت مسلمان از زن و مرد، کوچک و بزرگ، در پرتوی پاکدامنی و امنیت کامل به زندگی شرافت مندانه اسلامی به سعادت دنیا و آخرت نائل گردند.

?پی نوشت ها:

۱⃣ سوره احزاب آیۀ ۳۳
(ولا تبرجن تبرج الجاهلیۀ الاولی)

۲⃣سوره احزاب آیه ۵۹
(یا أیها النبی، قل لا زواجک، و بناتک، و نساء المؤمنین یدینن علیهمن من جلابیبهن، ذلک أدنی ان یعرفهن
فلا یودین)

۳⃣سوره نور، آیه ۳۰
أبنائهن، أو أبناء بعولتهن، أو اخوانهن، أو بنی اخوانهن، أو بنی أخواتهن، أو نسائهن، او ما ملکت أیمانهن، أو التابعین غیر الاولی الاربۀ من الرجال أو الطفل الذین لم یظهروا علی عورات النساء و لا یضربن بأرجلهن لیعلم ما یخفین من زینتهن)

۴⃣سوره أحزاب آیه ۵۳ :
(و ان سئلتموهن متاعا، فاسئلوهن من وراء حجاب)

 

لینک کانال تلگرام

https://telegram.me/joinchat/Bk-ZwzujvyTfnCJ5bGhUOg

telegram-icon

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اطـــــــــــلاعیه سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال سوالات مکرر دوستان برای چگونگی دعوت از استاد مومنی برای حضور در جلسات به اطلاع می رسانیم که نحوه دعوت از ایشان فقط به صورت حضوری پس از جلسات ایشان می باشد