خانه / آرشیومطالب / در زمان غیبت تنها راه نجات، تمسک به محبت اهل بیت و برائت از دشمنان است .

در زمان غیبت تنها راه نجات، تمسک به محبت اهل بیت و برائت از دشمنان است .

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با اشاره به اینکه در آیه ۴۸ سوره حج نماز، ذکات، امر به معروف و نهی از منکر به عنوان شناسنامه صالحین بیان شده است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود مهندسی جامعه دینی را به اجرای این چهار مطلب دانستند که در صورت اصلاح بسیاری از مشکلات و موانع در جامعه از بین می رود.
وی ادامه داد: اگر در جامعه منکر عملی، ضد ارزش، ارزش و ارزش ضد ارزش شود معضلات و ناهنجاری‌های زیادی برای آن جامعه هر چند به ظاهر معتقد به وجود خواهد آمد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امروز برخی در داخل به دنبال برقراری رابطه با دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام هستند، ابراز کرد: قرآن کریم تاکید می‌کند که باید با دشمنان با شدیدترین نحوه برخورد کرد. کافر حربی کسی است که به دنبال فرصت برای زمین زدن ما است. امروز عده‌ای دنبال مدارا با دشمنان هستند و ملت را از حمله آنان می‌ترسانند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمن غلط می کند علیه ما حمله نظامی کند، تصریح کرد: امروز دشمن علیه ما از بمب شیمیایی فرهنگی استفاده می‌کند و مهمترین ابراز آنان در این جنگ استفاده از فضای مجازی است که انشا الله توسط نخبگان ما مدیریت شود.
مومنی افزود: چیزی که می‌تواند مردم به ویژه جوانان را در مقابل این تهاجم بیمه کند، برگزاری جلسات دوره‌ای قرآن و روضه‌های خانگی است که این امر باید در خانه‌ها زنده شود. روضه‌ها و مجالس قرائت قرآن خانگی ویروس‌ها را از بین می‌برد و خانه‌ها را بیمه می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه زمانی خانه‌ها بیمه می‌شوند که ویروس در خانه نباشد، اظهار کرد: این مهم با قرائت قرآن و ذکر اهل بیت(علیهم السلام) انجام می شود و در زمان غیبت تنها راه نجات، تمسک به محبت اهل بیت(علیهم السلام) و برائت از دشمنان است.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه محبت به صرف ادعا نیست و در عمل باید نشان داده شود، بیان کرد: محبت فرع بر معرفت است و اگر معرفت نیاید محبت نمیآید. انسانی که معرفت داشته باشد محبت در دلش قرار می‌گیرد و معرفت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در دل محبت ایجاد می‌کند.
مومنی در پایان با بیان اینکه معرفت از دو راه برای انسان حاصل می شود، خاطرنشان کرد: راه نخست خواندن کتاب و ارتقاء معلومات دینی و دوم خواستن از خودشان است که نور معرفتشان در دل ما قرار بگیرد. بسیاری افراد چه شیعه، سنی و مسیحی در مسجد مقدس جمکران با نگاه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) متحول شدند. بخواهیم ایشان به ما نگاه کند تا از آلودگی رها شویم. بخواهیم راه و رسم بندگی را به ما یاد دهد.

telegram-icon

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اطـــــــــــلاعیه سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال سوالات مکرر دوستان برای چگونگی دعوت از استاد مومنی برای حضور در جلسات به اطلاع می رسانیم که نحوه دعوت از ایشان فقط به صورت حضوری پس از جلسات ایشان می باشد